Stacjonarne wagi dynamiczne VM-1.2 i VM-2.2

Ważenie pojazdów

Stacjonarne wagi dynamiczne VM-1.2 oraz VM-2.2 są automatycznymi systemami ważenia zaprojektowanymi do kontroli nacisku na oś i określenia masy całkowitej pojazdu.

Waga jest instalowana w ramie osadzonej w nawierzchni betonowej na głębokości jedynie 250mm. Most ważący, który po podniesieniu i oczyszczeniu może być dalej użytkowany bez potrzeby ponownej kalibracji. System ogrzewania zapewnia sprawne działanie wagi również w okresie zimowym.

Stacja ważenia VM1.2System ważenia kontrolowany jest z poziomu przyjaznego użytkownikowi oprogramowania, który pozwala także na rozległe zarządzanie danymi. Raporty zawierające informacje o ważonym materiale, automatyczne generowanie faktur, współpraca z programem księgowym lub systemem dostaw to tylko niektóre z funkcji tego oprogramowania. System ważenia może być w pełni zautomatyzowany - pojazdy wykrywane za pomocą kart RFID, a proces ważenia odbywa się bez udziału operatora.

Oprogramowanie automatycznie kontroluje naciski osi pojazdów i porównuje z dopuszczalnymi limitami obciążeń, dzięki czemu zapewniony jest bezpieczny i zgodny z przepisami prawa transport towarów.